Škodovkou po Európe?

Máte radi dovolenky, ktoré sú mierne nezvyčajné? Nechce sa vám len nechať sa niekam odviezť a sedieť na pláži ale naozaj objavovať zákutia sveta? Prečo neskúsiť roadtrip?

Roadtrip znamená „výlet po ceste“, čo značí, že hlavná myšlienka je samotné cestovanie. Je to celkom zábavný a trochu adrenalínovejší druh dovolenky na aký nie je väčšina ľudí zvyknutých, ale určite stojí za vyskúšanie. Najlepšie s veľkou partiou kamarátov na škodovkách.

Ak sa pre takúto dovolenku rozhodnete, nezabudnite si ako prvé skontrolovať auto, pokúpiť dostupné Škoda autodiely a hlavný bod by bol splnený. Ďalším bodom je balenie sa. Do takého auta sa toho nezmestí až tak veľa, aj keď veľmi zaváži aký dlhý roadtrip plánujete. Musíte myslieť na to, aby ste mali pohodlie a najlepšie je všetku batožinu napchať do kufra. Môžete si tiež vybrať, že budete prespávať buď v stanoch, v aute alebo chcete komfort a nájdete si motely.

Dobrý plán je to najdôležitejšie

Avšak najdôležitejším a najťažšie realizovateľným bodom je dohodnúť sa na  celkovom programe. Budete  sa voziť a spoznávať Slovensko alebo pôjdete po celej Európe? Preskúmate skôr mestá alebo radšej hory a jazerá. Každá možnosť má niečo do seba ale netreba zabúdať na to ,že rôzne cesty rôzne stoja, majú od seba rôzne vzdialené čerpacie stanice a tiež každý vie, že nie všetkým sa dá úplne vyhovieť. Pripravte sa aj na možnosť, že sa vám po ceste pokazí napríklad opotrebovaný zotrvačník a vy budete potrebovať autoservis.

Takáto dovolenka síce nebude v dohľadnej dobe veľmi populárna nakoľko je situácia vo svete taká aká je ale to neznamená, že to nemôžeme niekedy v budúcnosti vyskúšať a premýšľať o tom už teraz a všetko si správne naplánovať. Dúfajme, že všetci, ktorí sa na takúto dovolenku vyberú nebudú ľutovať a užijú si ju bez zbytočných komplikácií.