Pozrime sa na to bližšie!

Zbavovanie sa splaškov je problém, alebo teda prirodzená vec, ktorú rieši každý jeden človek. Určite je vám známe, že kedysi kanalizačné systémy neexistovali. Z toho dôvodu ľudia používali latríny. Mnohí ich poznajú ešte zo svojho detstva alebo ju mnohí z vás majú na chatách či na chalupách.

Doba sa však vyvíja a priniesla so sebou aj vývin kanalizačných zariadení, bez ktorých by sme si dnešnú modernú dobu nevedeli už ani predstaviť. Verím, že ste už počuli pojem „žumpa“. Poďme sa však na tento termín pozrieť bližšie. Žumpa je v podstate kanalizačný objekt. Jedná sa o nádrž určenú na zachytávanie odpadových vôd a splaškov. Je charakteristická tým, že nemá odtok a je možné ju umiestniť na miestach, kde nie je možné napojiť kanalizáciu s čistiarňou odpadových vôd. Overené žumpy Košice poskytnú nadšeným chalupárom a chatárom kontakt s moderným svetom.

Všetko, čo musíte vedieť

Žumpy slúžia len na zachytenie splaškov a odpadových látok. To v praxi znamená, že ich musíte nejakým spôsobom vyvážať. Obsah teda treba pravidelne vyvážať do čistiarne odpadových vôd. Na vyváženie slúži fekálny automobil. Rovnako je však možné využiť daný obsah ako hnojivo. Buďme k sebe úprimní, aj naši predkovia to robili práve týmto spôsobom.

Je naozaj veľmi dôležité zainvestovať do kvalitnej žumpy. Kvalitu vám zabezpečia spoľahlivé žumpy Michalovce. Vďaka ich dlhoročnej precíznej práci si budete môcť vybrať z rady tých najrôznejších materiálov. Kvalita je pritom zaručená pri každom vašom výbere.

Žumpa musí byť vodotesná. Konštrukcia odolávať tlaku zeminy a spodnej vody. Pri žumpách Michalovce to nie je žiaden problém! Takmer vždy sú tieto žumpy, či už sú betónové alebo plastové, umiestnené pod zemou.

Popremýšľajte teda nad potrebnými rekonštrukciami vašich chát či chalúp. No do kvalitnej žumpy, ktoré vám uľahčia život na chate/ chalupe sa jednoznačne investovať oplatí!