Najdôležitejší ISO certifikát dnešných dní

Certifikáty ISO sú spoľahlivým nástrojom ako svoj podnik odlíšiť od ostatných a poskytovať vyššiu istotu svojim klientom. Každý certifikát sa zameriava na rôzne vylepšenia, pre rôzne cieľové skupiny. Môžete si zaobstarať certifikát, ktorý zaručí vaším zákazníkom, že dodržiavate zásady ochrany životného prostredia, alebo taký, ktorý im zaručí kvalitu vašich služieb či výrobkov. Ktorý vám ale bude najužitočnejší počas korona krízy?

Všetko zlé je na niečo dobré. Toto zlaté pravidlo neobišlo ani okolo zúriacu epidémiu, ktorej vplyv je globálny a dopadá na každého z nás. Budúce negatívne dôsledky Covidu-19 zatiaľ môžeme len odhadovať, no niektoré pozitívne vedľajšie účinky momentálnej situácie môžeme vidieť vo svete už teraz. Sme svedkami zmien v zmýšľaní nás ľudí i zmien našej planéty. Spomenúť sa oplatí napríklad dramatický pokles znečistenia ovzdušia v Číne alebo to, že ľudia sú omnoho opatrnejší keď sa jedná o ich zdravie.

Ktoré certifikáty sú najviac žiadané?

Ak o bezpečnosť a zdravie nielen dbáte, ale im ho chcete aj garantovať, zaobstarajte si práve certifikát ISO 45001, ktorý zabezpečuje zdravie zamestnancov a ich bezpečnosť pri vykonávaní práce. Tento certifikát môžete získať bez ohľadu na zameranie, typ alebo veľkosť vašej spoločnosti a zaručiť nim vaším zamestnancom, že vám záleží na ich zdraví.

Štandardná cena ISO 9001 (kvality), ISO 14001 (ochrany životného prostredia), ako aj ISO 45001  býva u rôznych certifikačných autorít odlišná a závisí od rozsahu firmy. Získanie certifikátov poskytne vaším klientom jedinečné garancie. Garancia ochrany zdravia prostredníctvom certifikátu ISO 45001 môže byť vašim tromfom pri získaní zaujímavých uchádzačov o miesto vo vašej firme tým, že im viete garantovať ich potrebu byť v bezpečí.

Trh, tak ako svet je miesto plné neustálych rýchlych zmien, a pokiaľ sa chcete vyšvihnúť na vrchné priečky musíte neustále sledovať čo vaši zákazníci, zamestnanci a  obchodní partneri potrebujú. Momentálna situácia v ľuďoch vynáša na povrch potreby bezpečia, zdravia a istoty. Kúpou certifikátu BOZP pomôžete svojmu biznisu a zároveň svojím zamestnancom prinesiete kúsok istoty, ktorá je v týchto časoch tak žiadaná. Práve akéto maličké kroky svet teraz potrebuje.