Najbližšie F1 preteky v Azerbajdžane, Singapure a Japonsku sú zrušené

Ďalšie tri preteky Formula 1 sú zrušené, a to najbližšie preteky v v Azerbajdžane, Singapure a Japonsku. Zrušenie pretekov je dôsledkom pandémie koronavírusu, ktorá ovplyvnila nie len F1, ale pravdepodobne všetky väčšie športové podujatia či preteky.

Napriek nepríjemnostiam a zmenám v harmonograme F1 stále prehlasuje, že rozpis tohtoročných pretekov sa dokončí, pričom nie je vylúčené, že dôjde k zmenám v lokalitách pretekov. Predpokladaný počet pretekov, ktoré nás tento ročník čakajú je podľa vyhlásenia F1 15 – 18, pričom dátumy ešte nie sú presne známe.

Nový kalendár a rozpis pretekov F1 by mal byť zverejnený medzi 3. – 5. júlom. Záujem nových miest o organizáciu pretekov len povzbudil F1 v ich usporiadaní a riadnom dokončení sezóny. K zrušeným pretekom sa vedenie F1 vyjadrilo v zmysle, že preteky nebolo možné uskutočniť z dôvodu prísnych obmedzení, ktoré sú v Japonsku stále v platnosti. V Azerbajdžane a Singapure nebolo možné v dôsledku predchádzajúcich opatrení uskutočniť prípravy potrebné k realizácii pretekov.