Jazdite bezpečne a plynulo s tou správnou moto prilbou

Od skorej jari do neskorej jesene sú pozemné komunikácie plné motocyklistov a bicyklistov. Obe skupiny jazdcov určite láka pocit slobody, radosť z rýchlosti či športovej aktivity, krásne výhľady. No nie je to len o radostiach, ale aj strastiach. Cyklisti si musia dávať na cestách obzvlášť pozor. Aj malé zaváhanie môže skončiť tragicky. Ochranné prvky sú okrem dobrého stavu motocykla či bicykla absolútna nevyhnutnosť. Preto by žiaden jazdec nemal podceniť výber vhodnej prilby.

K dispozícii je veľké množstvo značiek, ktoré ponúkajú prilby rôznych tvarov, farieb a materiálov. Netreba podľahnúť čaru „výhodnej“ ceny či cool dizajnu. Na prvom mieste musí byť bezpečnosť. Preto je dobré si zistiť o prilbe, ktorú chcete kúpiť, čo najviac informácií. Zamerajte sa na materiál, z ktorého je vyrobená, na čo je prednostne určená, či má kvalitnú svetelnú clonu, prípadne štít proti zahmlievaniu.

Užitočné tipy na moto prilby

Odolné integrálne prilby HJC majú nielen moderný dizajn, ale sú aj spoľahlivé. V obchodoch a na internete ich nájdete v rôznych farebných prevedeniach. Sú odolné, majú pokročilý systém vetrania. Niektoré majú odnímateľný vnútorný komponent, ktorý je možné prať v práčke.

Slnečná clona a protizahmlievací štít sú tiež štandardom, ktorý táto značka ponúka. Podobné prednosti majú aj kvalitné prilby Shark. Sú vyrobené v karbon-kevlarových vláken, ktoré sú extrémne odolné. Navyše sú odľahčené, takže ich na hlave ledva cítite. Samozrejmosťou sú aj prispôsobené drážky pre dioptrické okuliare, plexisklo s úpravou proti poškrabaniu, UV filter a mnohé ďalšie prednosti v závislosti od typu a ceny prilby.

Po výbere prilby myslite aj na primeranú starostlivosť, aby vydržala čo najdlhšie. Prilby s odnímateľným interiérom treba podľa potreby prať. Na plexisklo je vhodné kúpiť si špeciálny čistiaci prostriedok. V prípade núdze však umývajte plexisklo iba čistou vodou, aby ste nepoškodili UV filter. Správna prilba vám môže zachrániť život. Preto jej výber a patričnú starostlivosť nepodceňujte.