Aj garáž si zaslúži poriadok

Cez leto majú ľudia rôzne plány. Niektorí idú na dovolenku, ďalší pracujú a iní relaxujú doma. Ale nájdu sa aj takí, ktorí sú síce doma ale nuda im nič nehovorí. Ich dom je vždy krásne uprataný, záhradka vyčistená a všetky fotky pretriedené (všetci vieme, ako neskutočne dlho to trvá).

Existujú potom aj takí, ktorí sa veľmi podobajú na tých, čo majú pred novým rokom veľa nesplnených predsavzatí. Ak však nechcete patriť k tejto skupine ale neviete sa donútiť pracovať na niečom svojom napríklad na upratovaní, treba si nájsť dobrú motiváciu. Niektorým stačí len neporiadok a upratujú, ale keď si človek pustí hudbu alebo si aspoň spieva popri práci, hneď je to veselšie a prijateľnejšie.

Takto sa dá upratať takmer všetko a zábavne, pokiaľ pravdaže nevysávate. Avšak keď už máte uprataný poviete si, že konečne hotovo ale onedlho zistíte, že ste na niečo zabudli. Miesto, kam sa všetky veci upratali respektíve nahádzali. Do garáže.

Kde je poriadok, tam je systém

Pomaly otvoríte dvere a dobre, že sa na vás nevysypú všetky deky, stan, črepníky, zaváraniny, Blow Off ventily, náradie a začínate rozmýšľať, prečo máte toho tak veľa.

Ale nezúfajte. Z toho neporiadku sa dá veľmi ľahko vymotať. Stačí si len určiť tri kopy: vyhodím, darujem/predám, ponechám. Všetky veci stačí už len roztriediť, garáž pozametať a verte či nie, nabudúce tam zmestíte aj svoje auto a silikónové hadice už budú mať svoje miesto

Verím, že upratovanie nemusí byť len jarné, ale keď máme veľa voľného času aj v lete, prečo ho nevyužiť na niečo prospešné.